Mikroçip Uygulama

Evcil Hayvanlarda Mikroçip Uygulama

TÜM SAHİPLİ VE SAHİPSİZ PET HAYVANLARI KANUNEN MİKROÇİPLENDİRİLMEK ZORUNDADIR! 

Greendog Köpeklere Mikroçip Uygulaması – Mikroçipler – Köpek Mikroçip Fiyatları

Satılan bütün köpekler, Petkimlik Lider Mikroçip sistemi ile, İnternet destekli kimlik kayıtları yapılarak, kayıp ve çalınmaya karşı, koruma altına alınmış vaziyette yeni sahibine teslim edilmektedir.

Evcil hayvanlarınız, köpekleriniz evinizde, yerinizde mikroçiplendirilir, İnternet destekli kayıtları yapılır.

Petkimlik Lider Mikroçip sisteminden faydalanmak için servisimizi arayınız.

Mikroçiplerimiz

Mikroçiplerimiz yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde, herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, okuyucu bir cihaz tarafından gönderilen sinyallere karşılık olarak dünya üzerinde bir eşi daha bulunmayan ve International Committee for Animal Recording tarafından onaylı bir numarayı okuyucuya gönderen ISO 11784/85 standartlarında micro cihazlardır. 

Tamamen biyo uyumlu bir koruyucu cam kapsül içindedir.

10 yılı aşkın araştırma ve geliştirme çalışmaları süresince ve yüz milyonlarca uygulama sonucunda hiçbir yan etkisi veya zararı görülmemiştir.

Pet tarafından taşındığı sürece herhangi bir rahatsızlık vermesi veya pet tarafından hissedilmesi mümkün değildir. Petin tüm ömrü boyunca çalışmaktadır ve herhangi bir yenileme gerektirmemektedir, Aşılama kadar basit ve göreceli olarak acısızdır.

Mikroçip Nedir?

Mikroçip can dostlarımızın kalıcı bir şekilde kimlikleştiren ve bir pirinç tanesi büyüklüğünde teknolojik bir üründür. Mikroçip 15 haneli bir numara barındırmaktadır ve bu numaranın yeryüzünde bir eşi daha yoktur. Bu tekrarlanmayan numara bir veri tabanına girilmekte ve can dostunuzla ilgili kimlik bilgileri burada kayıt altına alınmaktadır. 

ISO 11784 ve 11785 standartlarını taşıyan mikroçipler, bu standartlara sahip okuyucular ile dünyanın her tarafında okunabilmektedir. Dış yüzeyi canlı dokuyla uyumlu bioglass bir kapsülden oluşmaktadır. İçerisinde enerji üreten bir kaynak bulunmamaktadır. Elektronik bir okuyucusundan aldığı enerji ile pasif olarak çalışmaktadır ve aldığı radyo frekansını okuyucuya geri göndererek barındırdığı kimlik numarasını okuyucunun ekranında belirmesini sağlamaktadır. 

Nasıl Uygulanır? 

Mikroçipler veteriner hekiminiz tarafından uygulanmalıdır. Uygulaması aşı uygulaması kadar basit ve ağrısızdır. Kedi ve köpeklerde iki scapula (kürek kemiği) arasındaki bölgeye deri altına implante edilir. Teknolojisi sayesinde mikroçiplerin deri altındaki hareketleri minimalize edilir ve böylelikle deri altında göç etmesi engellenmektedir. 

Neden Mikroçip? 

Avrupa Birliği Pet Pasaport Yasasına göre evcil hayvanların başka bir ülkeye götürülürken mikroçip uygulaması zorunlu hale gelmiştir. 

Yurt dışında yıllardır yapılan uygulamalar göstermiştir ki evcil hayvanları kayıt altına almanın en güvenli yolu mikroçip uygulamasıdır. Tasmaya takılacak kimlik künyeleri kötü niyetli kişilerce kolayca sökülebilir, diğer bir uygulama olan dövme zaman içinde silinmektedir. Deri altına yerleştirilen mikroçip sadece cerrahi müdahale ile çıkartılabilir. Mikroçip takılmış bir hayvan kolaylıkla tanımlanabilir ve bu sayede sahibi tespit edilebilir. Bu sayede de kaybolan ya da çalınan can dostlarımız başkaları tarafından bulunduğunda sistemin içerisinde olan veteriner klinikleri sayesinde sahipleri ile buluşmaları 24 saat gibi kısa bir sürede sağlanmaktadır. 

Mikroçip uygulamasının diğer bir insani yönü ise, bu uygulama ülkemizde zorunlu hale geldiği takdirde sokağa terk edilen evcil hayvanlar kolaylıkla tespit edilebilecektir. Sorumsuzca evcil hayvanları sokağa terk eden insanlara cezai müeyyide uygulama imkanı doğacak ve insanlar evcil bir hayvanın sorumluluğunu alıp almama konusunda daha dikkatli davranacaklardır. Sadece bu sebepten bile bütün hayvanseverlerin mikroçip uygulamasına destek olması gerekmektedir. (AB yasaları çerçevesinde ülkemizde de zorunlu hale gelmiştir lakin uygulamada veteriner hekimlerin gevşekliğine şimdilik göz yumulmaktadır.)

Okuma yazma bilenler için Rica Notu!

Mikroçipler hakkında verilebilecek A’dan Z’ye her türlü bilgi sayfamızda mevcuttur.

”Abi ben cepten giriyorum, bana sayfayı okusana veya sen kısadan anlatsan olmaz mı benim vaktim yok okumaya” gibi diye lütfen diretmeyiniz. Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için ya okur öğrenirsiniz ya da satın alınca öğrenirsiniz!

Satılan Elektrikli, Elektronik, Mikroçip, Havlama önleyici, Köpek kovucu vs. vb. ürünün hiç bir şekilde iade veya değişimi söz konusu değildir.

Sekretaryanın işi bu sayfada paylaşılan resmi ilmi bilimsel teknik vs. bilgileri bilmek ve veya okuma yazma bilenlere bu bilgileri telefonda okumak anlatmak değildir. 

Veteriner hekimin görevi ise mikroçip implantasyonu yapmaktır.

Mikroçiplendirme işlemini yaptıracak ciddi müşterilere geldiklerinde istedikleri kadar bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti Veteriner hekim tarafından ücretsiz olarak verilir.

Devlet Şartnameleri ve diğer tüm bilgilendirmeler için Devlet Kurumları tebliğleri ile Gazete Haberleri için aşağıdaki resimleri lütfen tıklayınız. 

Mikroçipler, Mikroçip, Mikroçip Nedir, Mikroçip Uygulama, Pet Mikroçip Fiyatları, Köpek Mikroçip Uygulama, Köpek Mikroçip Fiyat, Köpek Mikroçip Fiyatları, Mikroçip Fiyatları, Mikroçip Köpek, Köpeklere Mikroçip Uygulama, Köpeklere Mikroçip Uygulaması

Read Previous

Veteriner Hizmetleri

Read Next

Pet Shop Köpek Mama Malzemeleri

× Greendog Whatsapp Hattı